Güney Kore’nin en büyük borsası Bithumb’ın Hong Kong iştiraki, sözleşmenin ihlali nedeniyle bir dava ile karşı karşıya ve borsa sahibi de dahil olmak üzere üst düzey yöneticiler dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor. Üst düzey yöneticiler 100 milyar won yaklaşık 764 bin Türk Lirası değerinde dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya.

Dava, geçen yıl Güney Kore’de ayrı bir dava açan borsanın eski Taylandlı ortağı tarafından açılacak. Eski ortak, Bithumb’un Tayland’da tekrar bir borsa açmayı planladığını öğrendikten sonra iki yan kuruluşa – Bithumb Global Holdings (BGH) ve GBEX’e karşı bir hukuk davası açacak.

Bithumb, Japonya ve Tayland’da yan kuruluşlar açma planlarını ilk olarak 2017’de açıkladı ancak 2018’de Taylandlı ortaklar, yöneticilerin BK Group Başkanı Kim Byung-gun tarafından verilen BXA adlı tokeni satmak için yalnızca boş vaatlerde bulunduğunu fark ettiler. Ayrıca 2018’de Bithumb’ı geçmeye çalıştı ancak başarısız oldu ve grubun tokenini listeleme planları da başarısız oldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.