Ünlü Bitcoin madencilik şirketi Bitmain, yeni madencilik cihazı Antminer T19 adını verdiği Bitcoin ve kripto para madenciliğinde çığır açacağını iddia ettiği ürünü piyasaya sürdü.

Ürün, geçen ayki Bitcoin Halving’de madencilerin özellikle Bitmain’in arızalı teçhizat ve arızalı donanım sağladığını ve madencilik operasyonlarında kayıplara ve olumsuz bir deneyime neden olmasından sonra çıkarılması dikkat çekti.

84 TH / s’ye (saniyede tera hash) veya madencilik gücüne ve 37.5 J / TH (tera hash başına jul) güç verimliliğine sahip yeni Antminer T19, koronavirüs pandemisi nedeniyle verilen siparişlerin 21-30 Haziran arasında teslimata başlayacağı açıklandı.

Fiyatı 1750 dolar olan Antminer T19’un karlılık olarak, yeni T19 modeli günlük olarak 3,14 dolar kâr sağlarken, önceki model S19 F2Pool’un hesaplamalarına göre (saatte kilowatt başına 0,05 dolar elektrik maliyeti) günlük olarak 3,93 dolar kar elde ediyordu. Yeni cihaz, öncekine göre daha az ekonomik ve kârlı bir model olarak ön plâna çıkıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.