Mayıs ayında 9 bin dolar seviyelerinde seyreden ve 1 Haziran’da Şubat ayının en yüksek fiyatına ulaştı ve 10.000 doların üstüne çıkan dün birkaç dakika içerisinde 9 bin 300 civarlarına düşen Bitcoin hakkında ilginç bir yorum da BitMEX CEO’su Arthur Hayes’den geldi. Hayes’e göre, Bitcoin 15 bin dolara ulaşmadan gerçek bir ralli göremeyeceğimizi belirtti.

Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsalarından olan BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, “Bitcoin yeniden 10 bin doların üzerine çıktı ancak 15 bin dolara ulaşmadığı sürece bunun gerçek bir ralli olamayacak” diyerek bir açıdan Bitcoin’deki ufak oynamaların anlamsızlığını ifade etti.

İki anahtar patlama: Şi Cinping ve Şubat ayındaki zirve

Koronavirüs nedeniyle dağılan piyasaları takiben 3 bin 700 dolarlara kadar indiği Mart ayına bakıldığında Mayıs ayındaki 9 bin dolar seviyelerinde ‘etkileyici’ bir performans sergileyen Bitcoin için yukarıdaki yorumu yapan Hayes, bu trendin kararlı bir şekilde yükselişte olduğunu söylemekte tereddüt ediyor. 2 Haziran’da attığı bir tweet’te vadeli işlemler piyasasının balinaların kontrol altında olduğunu gösterirken, ünlü CEO’nun neden 15 bin doları işaret ettiğiyle alakalı kesin bir düşünce bulunmuyor.

Analistler tarafından tanımlanan bir diğer önemli seviye ise, 15 bin dolardan daha yakın buldukları 10.500 dolar destek seviyesi. 10 bin 500 dolar, 2019’nun sonunda Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in blokzinciri “önemli bir buluş” olarak nitelendirmesi ve Şubat ayındaki rallide görülen seviyelerdi. Bitcoin şu anda

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!