Kripto para türevleri borsası BitMEX, yeni Ether/Dolar vadeli işlem sözleşmelerini duyurdu. Buna göre 50 kat kaldıraçlı vadeli işlem sözleşmeleri 5 Mayıs’ta devreye girecek.

Yeni sözleşmeler, ETHUSD, trader’ların gelecekteki Dolar ETH fiyatı üzerinde spekülasyon yapmasına izin veriyor. ETH’nin fiyatının artacağını düşünen yatırımcılar vadeli işlem sözleşmesini alırken, fiyatın düşeceğine inananlar bunu satacak.

Yeni sözleşmeler 50 kata kadar kaldıraç sunuyor ve margin yani teminatın Bitcoin (BTC) olarak kaydedilmesini gerektiriyor. Bu, yatırımcıların sadece BTC kullanarak bu sözleşmeleri uzatabilir veya kısaltabilecekleri anlamına geliyor.

Bu BitMEX Ether vadeli işlemlerin yeni türev sözleşmesinde ABD doları cinsinden Ether fiyatından etkilenmeyecek sabit Bitcoin (BTC) çarpanı bulunacak. Yani her 1 ABD Doları hareketi için sözleşme ETH’nin Dolar fiyatından bağımsız olarak 0.000001 Bitcoin ödüyor. Bu, yatırımcıların ETH veya Dolar’a dokunmadan ETH/Dolar döviz kurunu uzun pozisyon veya kısa pozisyon almalarına izin verebiliyor.

Nisan ayı ortasında paylaşılan veri analizinde BitMEX’in, Kara Perşembe gününden bu yana Bitcoin’leri kaybettiği gözüküyor. Bunda Mart ayındaki satış baskısın etkisinin büyük olduğu belirtildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.