Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsalarından BitMEX’i bünyesinde barındıran HDR Global Trading Limited şirketi, koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için çalışan dört kuruluşa toplam 2,5 milyon dolar bağışta bulunuyor.

Aralarında Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in vakfı olan Gates Hayırseverlik Ortaklığı, bir biyogüvenlik vakfı olan ‘Nükleer Tehdit Girişimi’, OpenMined ve Our World in Data vakıflarının her birine 300 bin dolar ila 1 milyon dolar arasında hibe verilecek.

Binance de koronavirüs için bağış yapmıştı

HDR Global’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes, “Koronavirüs krizi sırasında yaptığımız eylemlerin şimdi ve gelecekte en büyük etkiyi yaratabileceğini düşünerek bağış yapmak istiyoruz” dedi. Hayes, bu dört örgütün koronavirüs ile mücadelede ve küresel felaket biyolojik risklerini azaltmada “somut” bir fark yarattığını da sözlerine ekledi. HDR Global, bu bağış için İngiltere’de faaliyet gösteren hayırsever kurumları danışma grubu Effective Giving United ile fikir alışverişine girmişti.

BitMEX’in çatı şirketi, milyonlarca insanı koronavirüs ile küresel mücadeleye döken tek kripto şirketi değil. Bu ayın başlarında Binance, koronavirüs tıbbi malzeme satın almak için Binance Charity Foundation aracılığıyla en az 2.4 milyon dolar değerinde kripto para bağışında bulunmaya karar vermişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.