Bittorrent Coin (Bittorrent Token, BTT, BTT Coin), dünyanın en büyük dosya paylaşım protokolü olan BitTorrent ağının bir dijital para birimi projesi olan TRON (TRX) ile kurduğu ortaklık sonucunda üretilmiş olan, BitTorrent ağının yerel token’idir.

Bittorrent Token (BTT), 7 Milyon Dolar’lık kısmı 15 dakika içinde olmak üzere, ICO’sunda 20 Milyon Dolar yatırım toplamıştır. Bittorrent Token (BTT), TRON ağı üzerine inşa edilmiş TRC-10 token’idir. BitTorrent ağı ile entegre çalışmak üzere geliştirilmiştir. Bilindiği üzere BitTorent ağı, dünyanın ilk merkeziyetsiz ağlarından biridir ve aylık 100 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır.

BitTorrent (BTT) Coin ne işe yarar? BitTorrent (BTT) Coin geleceği var mı?

Bittorrent Token (BTT), BitTorrent’teki dosya paylaşım sürecini kullanıcılar için verimli bir hale getirmek için tasarlanmıştır. BitTorrent’te dosya indirmek istendiğinde, büyük boyutlu bir dosyanın küçük parçaları, farklı peers, yani eşler’den indirilir. Dosyanın tam kopyası ise “seed” yani tohum olarak adlandırılır. BitTorrent’e eklenen BitTorrent Speed isimli yeni özellik sayesinde BitTorrent ağını kullananlar daha hızlı dosya indirmek ve kuyrukta ilerlemek için Bittorrent Token (BTT) ile ödeme yaparlar. Dosyaları ellerinde bulunduran seeds, yani tohumlar, ödenen bu token’leri kazanmak için daha uzun süre online olurlar ve bu sayede dosyaları ağda tutarlar. Kısaca, dosya indirmek isteyenler daha hızlı aktarım için ödeme yaparken, dosyaları ağda tutanlar da para kazanmak için daha fazla çalışırlar.

Bittorrent Token (BTT), kaynakların ağda dağıtımını optimize etmek için finansal bir teşvik aracıdır, başlangıçta basit ve otomatik olarak iletilen Bittorrent Token (BTT) ödülleri, daha sonra teklif sistemiyle işleyecektir. Bittorrent Token (BTT) pazarında kullanıcılar sürekli ve öncelikli indirme işlemi karşılığında Bittorrent Token (BTT) ticareti yapacaklardır.

Bu sistem ile amaçlanan şey; kullanıcıların ağda daha fazla vakit geçirmeleri ve daha fazla dosyanın daha uzun süre ağda erişilebilir olmasıdır.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin madenciliği ne kadar para kazandırır?

Ayrıca ilerleyen dönemlerde daha fazla depolama alanı ve bant genişliği için de Bittorrent Token (BTT) ile ödeme yapılabilecektir. Ayrıca uzun vadede BitTorrent ağı üzerinde yeni uygulamalar geliştirmek için de platform geliştiricilere açılacaktır. Bu işlemler de Bittorrent Token (BTT) karşılığında yapılabilecektir.

Ancak Bittorrent Token (BTT) projesinin TRON ağı üzerinde inşa edilmesi bazı kesimlerce eleştirilmektedir. Eleştiriler, TRON ağının blok zincirinin kapasitesinin BitTorrent işlem hacminin altından kalkabilmesinin mümkün olmadığı yönünde. Yine aynı zamanda, BitTorrent ağında paylaşılan film, dizi, müzik ve program gibi içeriklerin çoğunun telif haklarını ihlal etmesi nedeniyle, mülkiyet hırsızlığı üzerinden para kazanmaya çalışmakla ilgili yasal eleştiriler de yapılmaktadır.

Bittorrent Token (BTT), Binance gibi popüler kripto para borsalarında listelenmeye başladıktan sonra değeri kat kat artmıştır. Bittorrent Token (BTT)’in hesaplanan potansiyel piyasa arzı 990 milyar adettir. Şu an piyasada yaklaşık 660 milyar adet Bittorrent Token (BTT) dolaşımda olduğu raporlanmıştır. Yaklaşık 1,2 Milyar Dolar piyasa değerine sahip Bittorrent Token (BTT), kripto para marketinde en değerli 53. coin’dir.

BitTorrent (BTT) Coin hangi borsalardan nasıl alınır?

Yazının yayımlandığı tarih itibariyle 1 Bittorrent Token (BTT), 0.001181 Amerikan Doları’na eşittir.

2020 Mart ayında bir tanesi 0.00013 Amerikan Doları değerleme ile dip noktada olan Bittorrent Token (BTT), 2021 Şubat ayında 0.0019 Amerikan Doları ile en yüksek değerine ulaşmıştır.

Bittorrent Token (BTT), Paribu ve Binance kripto para borsalarından Türk Lirası karşılığında alınabilir ve birçok kripto para piyasasında alım-satım ve transfer işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

BitTorrent (BTT) Coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!