Son bir haftada yüzde 250 yükselen ve 24 saatte de yüzde 62 artış sağlayan BitTorrent, hem sosyal medyanın hem de kripto para dünyasının gündemi haline geldi. BitTorrent, yabancı borsalar dahil olmak üzere Paribu, Thodex ve Bitci gibi Türk borsalarında da rekor hacme ulaştı.

Geçtiğimiz ayın başından beri büyük ilgi gören, bir ay içerisinde 12 kat değer kazanan, piyasa değeri olarak da Coinmarketcap verilerine göre 12 milyar dolarla 11. sırada bulunan BitTorrent, en çok da Türk yatırımcının ilgisini çekti. Holochain ile birlikte en fazla yatırım yapılan token olan BitTorrent, 5 Mart tarihinde 0,00122’den işlem görürken, bu haberin yazıldığı sırada 0.01237 dolardan kendisine alıcı buluyor. BTT, o günden bu yana yüzde 910’luk bir artış sağlamış görünüyor.

Türkler BTT’ye akın etti, borsalarda hacim rekoru kırıldı

12 Mart tarihinde Binance’in BTT/TRY işlem çiftini eklemesi neredeyse bir aylık süreçte BitTorrent’in fiyatını tabir-i caizse uçurdu. Sadece Binance’de 2.2 milyar TL hacme ulaşan BTT/TRY paritesi, yaklaşık 8 milyar TL’yi bulan Türk borsaları Paribu, Bitci ve Thodex’teki verilerin toplamını da kattığımızda totalde 10 milyar TL’lik kaba bir işlem hacmine ulaşmış durumda.

Sosyal medyada da ilginin büyük olduğu BitTorrent ile ilgili son 24 saatte 9 binden fazla tweet atıldı ve Twitter’da TT oldu. Yatırımcı akınının en büyük sebebi ise FOMO, sürekli artan fiyatı ve yüksek hacim denebilir.

BTT, anlık olarak 0.01257 dolardan, TL olarak da 0.09877 TL’den kendisine alıcı buluyor.

BitTorrent (BTT) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!