ABD merkezli kripto para borsası olan Bittrex, 300 milyon dolara kadar sigorta anlaşması yaptı. 

Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, Bittrex’in soğuk cüzdanlarında bulunan kripto paraları için bir sigorta anlaşması yapıldı. Soğuk cüzdanlar, kripto varlıkları internet bağlantısı olmayan bir aygıtta saklamaya yarayan güvenliği yüksek seviyeli cüzdanlardır. Ancak aygıtın hasar görmesi veya kaybolması durumunda kripto paranızdan olabilirsiniz. 

Bütün süreç başarılı sonuçlandı

Bittrex’in yaptığı poliçe, Marsh isimli sigorta şirketi tarafından duyuruldu. Bittrex, sigortanın onaylanmasından sonra açıklamada bulundu ve borsadaki kapsamlı güvenlik ve uyumluluk protokollerini başarıyla sağladıklarını bildirdi.

Marsh’da Dijital Varlık Risk Transferi (DART) takımı lideri olarak görev yapan Sarah Downey ise, kripto paraların özel ihtiyaçları için özel bir sigorta çözümü oluşturmak için Bittrex ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. 

Bittrex ile yapılan sigortanın kapsama alanı, kripto para sektörü için bir rekor olabilir. Bu ayın başlarında Gemini isimli kripto para borsası, soğuk cüzdanları için 200 milyon dolarlık bir poliçeye imza atmıştı. Diğer taraftan Coinbase ise, sıcak cüzdanlar veya internet cüzdanları için 255 milyon dolarlık bir poliçe yapmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.