BlackRock CEO’su Larry Fink, CNBC’ye verdiği demeçte, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketinin kurumsal müşterileriyle iklim değişikliği ve enflasyonla ilgili konuları kripto para birimlerinden daha fazla tartıştıklarını söyledi.

Yönetim altındaki varlıkları 2021 yılının ilk çeyreğinde 9 trilyon dolara yükselen ve sabit gelirlerin öncülük ettiği yatırım platformunda rekor fon girişleri ile desteklenen Blackrock, kripto paralara olan ilgisini diri tutuyor ve bu konuyla ilgili “Üzerinde çalışıyoruz” diyen Fink, “Bundan para kazanıyor muyuz? Evet kazanıyoruz ancak size dünya çapındaki kurumlar tarafından geniş tabanlı ilgi gördüğümüzü söylemek için burada değilim.” ifadelerini kullandı.

Blackrock CEO’su Larry Fink, “Kripto paralar harika bir varlık sınıfı haline gelebilir ve bunun harika bir varlık sınıfı olabileceğine inanıyorum. Ancak kriptoyu bir para biriminin ikamesi olarak düşünmemiz gerektiğine inanmıyorum.” sözlerini sarf etti.

“İklim değişikliği, enflasyon ve portföy yönetimi ana gündem maddemiz”

Fink, Wall Street’te kripto paralardan daha çok, iklim değişikliği ve sürdürülebilir yatırım konusunda daha çok istişare gerçekleştiğini söyledi ve “İklim riski ve yatırımcıların portföylerde nasıl pozisyon almaları gerektiği ve enflasyon riski hakkındaki yaptığımız konuşmalar, dünya çapındaki müşterilerimiz arasında kripto ile ilgili tüm konuşmalardan çok daha baskın.” dedi.

Bitcoin‘in kurumsal olarak benimsenmesi, yükselişi iten faktörlerden biri olarak piyasanın önünde duran bir gerçek ve Tesla gibi şirketler, Bitcoin satın alarak kripto paranın alanını genişletiyor. Dünyanın en büyük yatırım bankalar Morgan Stanley ve Goldman Sachs da müşterilerine Bitcoin’e dolaylı yoldan da olsa yatırım yapmalarına imkan tanıyan projeler geliştiriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!