New York merkezli Amerikan global yatırım yönetimi şirketi BlackRock Inc. Küresel Bilişim Kurulu Başkanı Rick Rieder, katıldığı bir programda Bitcoin’in gelip geçici bir şey olmadığına inandığını söyledi ve Bitcoin’in altının yerini alabileceğini ifade etti.

Yatırım devi BlackRock CIO’su Rick Rieder, Bitcoin hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu. CNBC’nin Squawk Box programına konuk olan Rieder’a Bitcoin fiyatı devam ederken hükümetlerin BTC hakkında herhangi bir düzenlemeye gidip gitmeyeceği hakkında sorular soruldu. Bitcoin’in gelip geçici olmadığına inandığını söyleyen Rick Reider, bu sorulara “Bence Bitcoin gelip geçici değil. Peki Bitcoin boğası mıyım? Kurumsal veya iş portföylerimde pek yer verdiğimi söyleyemem.” şeklinde cevap verdi.

Altının yerini alabilir

Squawk Box programında CBDC konusuna da değinildiği ve Rick Reider’ın Y kuşağının teknolojiye ve kripto para birimlerine olan ilgisinin konuşulduğu bölümde de Bitcoin’in altının yerini alabileceğini söyledi ve “Bitcoin’in altının yerini alabilecek kadar güçlü ve dayanıklı bir mekanizma olduğunu düşünüyor muyum? Evet, çünkü altın külçeyle dolaşmaktan daha iyi bir işlevselliğe sahip.” dedi.

Square gibi kurumsal olarak herhangi bir Bitcoin yatırımı olmayan ancak geçtiğimiz günlerde yüksek bir Bitcoin alımı yapan Microstrategy’nin en büyük hissedarı olan BlackRock, 7.4 trilyon dolarlık varlığı ile 2019 son çeyrek raporuna göre dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi konumunda. Money CNN‘in verilerine göre BlackRock şirketi, Bitcoin satın alan Microstrategy hisselerinin %14.79‘una sahip.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!