Kripto para blok zinciri şirketi olan ve aynı zamanda cüzdanı hizmeti de veren Blockchain.com, C Serisi adı verilen son kaynak/finansman turunda 300 milyon dolarlık yatırım alarak şirket değerini 5,2 milyar dolara çıkardı ve neredeyse ikiye katladı.

Finansman turunda 300 milyon dolarlık fon, DST Global, Lightspeed Venture Partners ve VY Capital tarafından sağlandı. Blockchain.com, birkaç hafta önce Blockfi tarafından 350 milyon dolar yatırım almış, 2018’de de ünlü Bitcoin madencilik şirketi Bitmain tarafından 400 milyon dolar toplanmıştı.

Şubat ayında 3 milyar dolar olan Blockchain.com’un değerlemesi, bugünkü yatırımlarla beraber yaklaşık 5,2 milyar dolara çıktı ve bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde 2 milyar dolardan fazla artmış oldu. Kripto para plâtformu, gelen yatırımı 2021’de artan kripto hizmetleri talebine ayak uydurmak için hizmetlerini ve iş gücünü genişletmek için kullanmayı plânlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.