Dünyanın en popüler kripto cüzdanı olan ve lider kripto para birimi ürünleri sağlayıcısı olan Blockchain.com, kullanıcıların Blockchain.com borsasına para yatırması ve geri çekmesi için Türk Lirası (TRY) için tam teşekküllü bir bankacılık entegrasyonunu başlattı. Böylelikle kullanıcılar Türk Lirası ile diledikleri gibi kripto para alıp/satabilecek.

Türk kullanıcılar artık, üçüncü parti bir ödeme aracı kullanmak zorunda kalmadan beş dakika gibi kısa bir sürede kripto para satın almaya başlayabilecek.

Amaç, adil ve dürüst hizmet

Blockchain.com borsasında, bankalarla oluşturulan ağ yardımıyla Türk halkı artık para yatırabilecek, çekebilecek ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) satın almak için TL’yi kullanabilecek. Bunun dışında yatırımcılar, kripto paralarını rekabetçi döviz kurlarıyla istedikleri fiat para birimine dönüştürebilecek.

Statistica’nın 2019’da yaptığı Küresel Tüketici Anketi’nde  her 5 Türk vatandaşının 1’inin kripto paralara yatırım yaptığı sonucu ortaya çıkıyor. Blockchain.com CEO’su Peter Smith, Türkiye’nin kripto para alanında öncü ülkelerden biri olduğunu ve yerli borsaların yarattığı adaletsiz hizmetin son bulacağını ifade ederken, borsa olarak suistimale kesinlikle izin vermeyeceklerini belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Okan Kılıç

Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. 5 yıldır haber ve içerik alanında projelerde yer aldım. Bu 8 yıllık tecrübemi kripto para sektörüne aktarmak için gazetecoin.com’la iş birliğine gittim. Umarım okuyucuyu daha fazla memnun eden içerikler oluşturabiliriz.