Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin hakkında çok yüksek bir tahminde bulundu ve 2021 yılı içerisinde 400 bin dolara ulaşarak global rezerv varlığı haline geleceğini söyledi.

Bloomberg Intelligence’da kıdemli bir emtia stratejisti olan Mike McGlone, geçtiğimiz günlerde BTC/USD (ABD Doları) yıllık ortalama fiyatı ve Bitcoin Likit Endeksi’ni gösteren bir grafik yayınladı.

Grafiğe göre, Bitcoin geçmişteki fiyat davranışlarını göz önünde bulundurarak 2021 yılına kadar 400 bin dolar’ın üzerinde bir fiyata ulaşabilir. Kıdemli analiste göre, yatırımcıların BTC’yi portföylerine eklemeyi düşünmelerinin, onu spekülatif bir varlık olmaktan çıkararak bir değer deposu varlık sınıfına geçiş yapmasını öngörüyor. McGlone’a göre, Bitcoin’e olan bu kurumsal ilgi, kripto para birimi için bir “olgunlaşma sıçraması” anlamına gelebilir.

Bitcoin ETF’leri Bitcoin’i inanılmaz seviyelere taşıyabilir

Şimdiye kadar ABD’de 7 şirketin başvurduğu, Kanada’da da 3 şirketin işlemlere başladığı Bitcoin ETF’leri konusu da kripto para sektörünün en fazla konuştuğu konulardan biri. Piyasadaki birçok analist, ABD’deki birkaç yatırım şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Bitcoin ETF tekliflerini değerlendirmeye zorladığını ve BTC ETF’inin Bitcoin’in doğal oynaklığını (volatilite) azaltabileceğine ve kripto piyasasına değerlemede de büyük bir destek sağlayacağına inanıyor.

Tabii ki bunu tüm borsa yatırım fonları, yatırım firmalarının varlıklarını desteklemesini gerektiriyor. Bu, Goldman Sachs, VanEck ve Fidelity gibi firmaların kasalarda BTC’yi desteklemek zorunda kalacağı ve büyük miktarda BTC satın alacağı anlamına geliyor. Kripto piyasası için bir başka destek, kurumsal sermaye yatırımlarının devamı ile bireysel yatırımcılardan da geleceğini ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir:  El Salvador'dan sonra Paraguay da Bitcoin yasasını meclise getiriyor

En büyük kripto para Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 56 bin 100 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.