Geçen hafta yaptığı büyük atakla piyasayı yeniden alevlendiren Bitcoin için ünlü TV/haber kanalı Bloomberg, bu seviyelerde kalacağını iddia etti.

Bloomberg’de çıkan bir makalede, yıl başından bu yana fiyatı neredeyse yüzde 270 artış yaşayan ve şu sıralarda 11 bin dolar civarlarında seyreden Bitcoin için sonunda bir düzeltme noktasına gelindiğini ifade ederken ana akım medyadaki büyük isimler, kripto kışının sona erdiğini BTC’ye ve onun kardeşlerine daha büyük yuvalar arandığını belirtiliyor.

“Bitcoin başlangıçta sadece bir balonsa, neden bu şekilde geri dönüyor? Cevap, kripto para birimlerinin bir şekilde ya da başka bir şekilde muhtemelen burada kalmasıdır.” görüşüyle yazılan makalede ABD-Çin arasındaki ticaret savaşının Bitcoin’e büyük etkide bulunduğundan bahsediliyor.

Bloomberg’e göre Bitcoin’in şu an bu seviyede olmasının bir diğer nedeninin de, ABD’deki katı vergi yasaları. Bu vergilere boyun eğmek istemeyen ülke zenginleri, paralarını Bitcoin gibi kripto paralarda tutmayı tercih ediyor.

Üçüncü bir sebep de 2020’de kullanıma girecek olan Facebook‘un kripto parası Libra olarak görülüyor. Ödeme sistemleri konusunda tekelleşebileceği endişesini makalede söz edilen Libra’nın para transferi konusunda dünyadaki btüün alışkanlıkları değiştirebileceğinden ve altın gibi büyük bir değerin hala güven sağladığından da söz ediliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.