Kasım 2020’de yapılacak başkanlık seçimlerde mevcut başkan Donald Trump karşısına aday olarak çıkan milyarder Michael Bloomberg, başkan olarak seçilmesi halinde kripto para düzenlemelerini de içeren geniş bir finansal reform yapacağını açıkladı.

Bir dönem New York’ta belediye başkanlığı yapan, medya yatırımlarıyla bilinen ve 36 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin sekizinci kişisi olan Michael Bloomberg, 3 Kasım 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek başkanlık seçimlerinde Donald Trump’ın karşısına çıkacak. Bloomberg, seçim kampanyasında geniş bir finansal reform yapacağını vaat etti ve bunun içinde kripto paraların da olacağını söyledi.

Kripto paralara net çerçeve çizilecek

Bloomberg, kampanyasında daha fazla tüketici koruma önlemleri ve daha güçlü bir finansal sistem savunuyor ve finansal işlemleri merkezi bir veritabanına kaydetmenin önemini vurgulayarak, Tüketici Finansal Koruma Bürosu’nu güçlendirmeyi ve kripto para birimleri için net bir düzenleyici çerçeve sağlamayı  öneren bir finansal plan açıkladı.

78 yaşındaki milyarder iş adamı ve ABD Başkan adayı, kripto paraların milyonlarca dolar değerinde bir finansal varlık haline geldiğini, düzenleme anlamında tam gelişemediğini belirtirken, blockchain, Bitcoin ve diğer kripto para girişimlerinin dolandırıcılığa ve suça aracılık ettiğini ifade etti.

Bloomberg’in kripto paralarla ilgili planı, hangi kurumların bu alanı denetlemekten sorumlu olduğunu  ne zaman menkul kıymet olduğunu açıklığa kavuşturacak bir çerçeve oluşturmayı, tüketicileri kripto para birimiyle ilgili sahtekarlıklardan korumayı amaçlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!