Geçtiğimiz Pazar günü piyasaya sürülen ve Lightning Network kullanan en popüler cüzdanlardan biri olan Bluewallet, Apple Watch ile entegre oldu.

Böylelikle bu uygulama, Apple Watch’unuzla istediğiniz gibi Bitcoin’lerinizi takip edebilir, ödeme yapabilmenizi ve Bitcoin’inlerinizi saklayabilme imkanını sunuyor.

Bluewallet IOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor.

Haftalar önce IOS ve Android‘de faaliyete geçtiklerini açıklayan Bluewallet’ta ürün ve kullanıcı deneyimi mühendisi olarak görev yapan Nuno Coelho, Coin Desk’e yaptığı açıklamada, “Saatin içine cüzdan koymak, yaptığımız küçük bir deneydi. Bundan böyle Lightning Network ile ödeme kabul edebileceksiniz.” dedi.

“İnsanlar neden akıllı telefon yerine Apple Watch’ta işlem yapsın?” gibi bir soru sorabilirsiniz ancak Coelho bu soruyu, “Bazen iki dokunuşla işlem yapmanız gerekebilir ve özellikle hareket halindeyseniz ve hızlı olmanız gerekiyorsa bu rahatlık daha uygun bir kullanıcı deneyimi yaşatabilir.” şeklinde yanıtlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.