FTX, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olup, Bonfida ağı ve FIDA Coin’in de arkasındaki Bonfida, SERUM protokolü üzerine inşa edilmiş, Solana (SOL) blok zinciri teknolojisini kullanan, merkeziyetsiz ve gözetim dışı bir kripto para borsasıdır.simdir. Bonfida, SERUM protokolü üzerine inşa edilmiş, Solana (SOL) blok zinciri teknolojisini kullanan, merkeziyetsiz ve gözetim dışı bir kripto para borsasıdır.

SERUM, SOL ve SERUM DEX arasındaki boşlukları doldurmak üzere geliştirilmiştir. Bu sayede SERUM blok zinciri üzerinde zincir içi gerçekleşen her işlem depolanır ve CoinMarketCap ile CoinGecko API’leri sayesinde buralardaki veriler gerçek zamanlı olarak kullanılır. Ayrıca Solible isimli bir NFT pazar yeri de bulunmaktadır.

FIDA Coin, bu protokolü çalıştırmak ve finanse etmek için kullanılan bir dijital para birimi olup, FTX ve Bitmax gibi borsalarda alınıp satılmaktadır.

Toplam arzı 1 milyar olarak ilan edilen FIDA coin, tamamı piyasa sürülmüş olarak 1,8 milyar dolar market değerine sahiptir. Yazı yayına hazırlandığı esnada 1 Bonfida Coin (FIDA) fiyatı 1,8 dolara eşitti. 2021 Mayıs’ta 3,65 dolar ile zirve yapan FIDA fiyatı, 2020 Aralık ayında 0.34 dolardı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.