Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ekonomik sıkıntılara, borç ve küresel ekonominin karşılaştığı diğer sorunlara çözüm olarak bir kez daha kripto varlıklarını önerdi. Armstrong, repo piyasasıyla ilgili sorunlara özellikle atıfta bulunarak, genç yatırımcıların dijital kripto varlıklarla yaşlı nesillere göre çok daha rahat olduklarını ortaya koydu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal’ın ABD’nin Ulusal Borcu 2030’larda Gayri safi yurt içi hasılanın %98’ine ulaşacak başlıklı bir makalesini alıntılayarak eleştiride bulundu.

ABD vatandaşlarına kripto para yatırımı tavsiyesi

ABD’nin ulusal borcu yeni zirvelere tırmanmaya devam ederken, Armstrong ABD vatandaşlarının kripto para birimine yatırım yapmasını tavsiye ederek, bunun geleneksel piyasaların gelecekte karşılaşması çok olası olan dalgalanmalarını engellemek için çok önemli olduğunu vurguladı.

Armstrong, asıl amacı birçok geleneksel yatırımcı ile birlikte, zengin ve çok uluslu şirketlere fayda sağlayan hükümetin nicel genişleme ve düşük faiz oranı politikasını eleştirdi.

Armstrong attığı tweette ayrıca şunları söyledi ve birçok yeni değişen şeyde olduğu gibi yine genç insanların bu fikre katılımıyla kripto paranın hükümet tarafından ‘eğlence parası’ olarak görülmesi bakış açısının da değişeceğini göreceklerini ifade etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Emre Topaloğlu

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdim. Medya sektöründe yaklaşık 7 yıldır hizmet veriyorum. Kripto paraya olan ilgimden dolayı yolum Gazetecoin.com ile kesişti. Beraber bu sektör hakkında önemli bilgileri okuyucuya ulaştırmayı planlıyoruz.