Geçtiğimiz hafta İngiltere’nin yeni başbakan Boris Johnson, selefi Theresa May‘den görevi devraldı. Ülkenin yeni liderinin başa gelmesi, Bitcoin‘e yaradı.

Ülkeyi Brexit’e götürmenin kararlılığıyla göreve başlayan Boris Johnson’ın bu duruşu insanlarda hali hazırda var olan ekonomik huzursuzluğu devam ettirdi ve Google Trends verilerine göre Bitcoin’e olan ilginin artmasına neden oldu.

Bu gelişmelerin sonucunda Bitcoin’in Google’daki aramaları bir yıl içinde İngiltere’deki en yüksek seviyelere çıktı. ‘Bitcoin’ terimi, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden uzun süredir beklenen bir çıkışa yönelmesi nedeniyle son zamanlarda daha fazla merak edilir olmuştu.

Bu senaryo İngiliz Sterlini’nin, Şubat ayının sonundan bu yana ABD doları karşısında% 7 değer kaybetmesine ve son on iki ayın en düşük seviyesi olan 1.238 dolara düşmesine sebep oldu.

İngiltere’nin yeni Başbakanı Boris Johnson, ülkeyi anlaşmalı veya anlaşmasız olarak 31 Ekim’de AB üyeliğinden çıkarmayı hedeflediğini açıklamıştı. Koyu bir Brexit taraftarı olan çiçeği burnunda lider, “Size ne yapacağımızı söyleyeyim. Çok şey yapacağız. İlki ve en önemlisi ise 31 Ekim’de Brexit’i halletmemiz gerekiyor” demişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.