Dünyaca ünlü Times gazetesinin haberine göre çiçeği burnunda İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Brexit’le ilgili halkı bilgilendirmek amacıyla 100 milyon pound’luk reklam kampanyası yapmaya hazırlanıyor. Peki bu durum Bitcoin‘i nasıl etkiler?

İngiltere’de bakanlar ve bürokratlar, bir-iki hafta içinde başlanması beklenen reklam kampanyasının gıda, ilaç ve yakıt sıkıntısına yol açacağını belirtiyor ve bunun bir krizi beraberinde getireceğini ifade ediyorlar.

Yetkililer, 31 Ekim’e kadar süre veren ve Avrupa Birliği’nden ayrılmayı kafasına koyan Boris Johnson’ın Brexit sonrası İngiltere’yi baş başa bırakacağı bazı sorunlar arasında;

  • Bazı temel gıda ürünlerine yönelik talepte inanılmaz bir artış.
  • Bankaların faiz oranlarında artışa gidip, kredi verme potansiyelini düşürmesi.
  • İrlanda sınırında yaşanacak ticari sıkıntı ve tedarik aksaklığı.
  • Kuzey İrlanda’da elektrik fiyatlarının artışı gibi önemli maddeleri görüyor.
Fotoğraf: AP

Kötü senaryoda Bitcoin’in durumu ne olacak?

Bu durumda ekonomide yaşanacak herhangi bir aksaklığın insanları Bitcoin gibi kripto paralara yöneltip, yöneltmeyeceği merak konusu oldu. Brexit olayının gün yüzüne çıkmasından itibaren Birleşik Krallık’ta Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelik ilgi ve yatırım eğilimi oldukça artmış durumda. Özellikle bazı zengin vatandaşlar mal varlıklarını satıp Bitcoin’de değerlendirme yoluna gitti. Kötü senaryoda Bitcoin’in ateşinin yükselmesi ihtimali oldukça yükseliyor.

Lider kripto para, bu haberin yazıldığı TSİ 23:00’da büyük borsalarda 10 bin 123 dolardan kendine alıcı buluyor.

İngiliz milyarderler, Brexit ve Corbyn’den dolayı Bitcoin’e yöneliyor

Boris Johnson’ın başbakan olması Bitcoin’e ilgiyi artırdı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!