Brave Browser, internet kullanıcılarının reklam deneyimine yeni bir bakış açısı getirmek için geliştirilen Basic Attention Token (BAT) ile birlikte geliştirilen, bu kripto para biriminin resmi internet tarayıcısıdır. Brave Browser kullanarak başka hiçbir şey yapmadan sadece normal her zamanki internet gezinme deneyiminize devam ederek para kazanmanız mümkündür. Brave Browser kullanıcıları bu tarayıcıyı kullanırken gördükleri reklamlar karşılığında BAT coin kazanırlar.

Basic Attention Token (BAT) Coin hakkında detaylı bilgi edinmek için ilgili yazımıza göz atmanızı öneririz.

“Basic Attention Token (BAT) coin nedir, nereden ve nasıl alınır?” yazımızda da belirttiğimiz gibi “Basic Attention Token (BAT), dijital reklamcılıkta büyük yayıncı şirketlerin aldığı yüksek orandaki komisyonların yarattığı adaletsizliği ve mevcut reklamcılık sektörünün, kullanıcı taleplerine yanıt vermemesi gibi sorunları çözmek amacıyla, reklamverenler, yayıncılar ve kullanıcıları bir ağda toplayarak, tüm tarafların kazançlı çıkacağı bir reklamcılık modeli geliştirmeyi hedeflemektedir.

Basic Attention Token (BAT)’in geliştirdiği yeni nesil reklamcılık modeli, Brave isimli internet tarayıcısı aracılığıyla yapılmaktadır. Söz konusu internet tarayıcısını bilgisayarlarına ve tablet / telefonlarına indirerek kuran kullanıcılar, bu tarayıcı ile gezinirken gördükleri reklamlar karşılığında Basic Attention Token (BAT) kazanmaktadır. Aynı zamanda bu tarayıcı ile görüntülenen siteler, kullanıcıların ayırdıkları zaman ve ziyaret etme sıklığına göre Basic Attention Token (BAT) ile ödüllendirilmektedir. Yani, sık kullandığınız siteler sizin sayenizde para kazanırken, siz de bir yandan bu siteleri gezerken para kazanabiliyorsunuz. Gizlilik odaklı Brave internet tarayıcısının aktif kullanıcı sayısı 10 milyon kişiyi geçmiş ve sürekli artmaktadır. Tarayıcının kendi içinde bütünleşik olarak ve yüksek gizlilik önlemlerine sahip bir kripto cüzdan uygulaması bulunmakta, bu uygulama BTC, Ethereum ve Basic Attention Token (BAT) için soğuk cüzdan özelliği de taşımaktadır.”

İlginizi Çekebilir:  Microstrategy ne kadar Bitcoin tutuyor? Microstrategy nedir? | Microstrategy Bitcoin varlığı

Brave Browser nasıl kullanılır?

Brave Browser Google’ın geliştirdiği açık kaynak kodlu Chromium tarayıcı motoru üzerine inşa edilmiştir. Yani Google Chrome tarayıcının modifiye edilmiş bir türevidir. Eğer Google Chrome kullanıyorsanız, Brave Browser kullanmakta da zorlanmazsınız. Tarayıcıyı bilgisayarınıza ya da tabletinize / akıllı telefonunuza kurduğunuzda, Google Chrome tarayıcıdaki dolaşma geçmişiniz, kayıtlı şifreleriniz, yer imleriniz, favorileriniz vb. gibi bilgileriniz otomatik olarak aktarılır.

Brave Browser kendiliğinden reklam engelleyici eklentiler ile birlikte gelir. Bu sayede, hangi siteye girerseniz girin, reklam görmezsiniz. Onun yerine, Brave Browser size bazen kendi reklamlarını gösterir. Bu reklamlar kesinlikle girdiğiniz internet sitelerinde değildir, tarayıcıyı ilk açtığınızda karşınıza çıkan karşılama sayfasında gösterilir. Bu reklamlara tıklamak ya da kapatmak zorunda kalmazsınız. Size gösterilecek reklamların sıklığını kendiniz seçebilirsiniz, saate 1 reklam ya da saatte 5 reklam gibi…

Brave Browser ile BAT coin nasıl kazanılır?

Brave Browser kendi içinde bir kripto para cüzdanı eklentisi ile birlikte yüklenir. Uphold isimli kripto para borsası tarafından sağlanan bu cüzdanda, isterseniz Brave kullanırken kazandığınız BAT coin’leri, isterseniz de diğer kripto para varlıklarınızı tutabilirsiniz.

Barev Browser kullanırken kazandığınız BAT token’ler, ayda bir kez bu cüzdanınıza yüklenir. Bu tarayıcı ile ayda 20-30 Dolar’a yakın para kazanmanız mümkündür.

Burada biriken BAT coin’lerinizi başka cüzdanlarınıza aktarabilir ya da Amerikan Doları’na çevirip çekebilirsiniz.

Ayrıca Brave Browser, kendi ekosistemine kayıtlı olan “Brave Verified” denilen sitelere maddi destek sağlar. Bu sitelere ne kadar çok girer ve vakit geçirirseniz, kullanıcı başına 20 bin BAT coin en çok ziyaret ettiğiniz 5 site arasında paylaştırılır. Bu para Brave Browser tarafından hibe edilir yani sizin cebinizden çıkmaz.

Ancak aynı zamanda beğendiğiniz ve destek olmak istediğiniz sitelere “bahşiş” de verebilirsiniz. Bu bahşişler sizin BAT cüzdanınızdan aktarılır.

İlginizi Çekebilir:  Museum of Crypto Art (Moca) coin nedir, nasıl ve nereden alınır?

Brave Browser cihazlar arasında senkronizasyona izin verir. Yani hem masaüstü, hem laptop, hem akıllı cihazlarınıza (tablet-telefon) Brave Browser kurabilir ve bu cihazlar arasında aynı kayıtlı şifreleri, yer imlerini, favorileri vs. kullanabilirsiniz. Tüm cihazlarda kullanarak kazandığınız BAT coin’ler ortak tek bir cüzdanda toplanır.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.