ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski direktörü Brett Redfearn, Coinbase’deki görevinden 4 ay sonra ayrıldı.

Mart ayında ABD’nin en büyük kripto para plâtformu olan Coinbase’deki Sermaye Piyasası Başkanlığı görevine getirilen Redfearn, geçtiğimiz gün bu görevden ayrıldı. Coinbase sözcüsü The Block’a gönderdiği e-postada, “Katkılarını takdir ediyoruz ve ona gelecekteki çabalarında en iyisini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Redfearn, 2017 ve 2020 yılları arasında SEC’de 3 yıl geçirerek brokerları ve borsaları denetleyen bölüme liderlik etti. SEC’e katılmadan önce Redfearn, JPMorgan ve Bear Stearns’te kıdemli ticari yönetici pozisyonlarında bulundu.

Redfearn’in Coinbase’deki görevinden ayrılmasının sebebi olarak “önceliklerini dijital varlık menkul kıymetlerinden uzaklaştıracağına” karar vermesinin ardından firmadan ayrılması olarak gösterildi. Bir Coinbase sözcüsü de, borsanın bunun yerine merkezi olmayan finansa (DeFi) öncelik verdiğini söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.