Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ülkesinde yayın yapan SBT kanalındaki eski siyasetçilerden Ratinho’nun programına konuk oldu ve Bitcoin ile ilgili ilginç bir yorumda bulundu.

Ekim 2018’deki devlet başkanlığı seçimini kazanarak olay yaratan, Ocak 2019’da görevine resmen başlayan ve radikal politikalarıyla dünyada büyük yankı uyandıran aşırı sağcı Jair Bolsonaro, SBT kanalında Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BTC hakkında “Bitcoin’in ne olduğunu bilmiyorum” yorumunu yapan 64 yaşındaki lider, yerli insanların kullanımı için üretilecek bir kripto para projesinin durdurulmasını da destekleyeceğini açıkladı.

Brezilya, Nisan ayının ortalarında ülkedeki kripto para borsalarında 24 saat içerisinde 100.000’in üzerinde BTC alım satımı gözlemlenmişti ve bunun bir rekor olduğu kayıtlara geçmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.