Brezilya’da film sahnelerini aratmayacak bir soygun girişimi yaşandı. Bankayı soymak isteyen 30 kişilik çete, Netflix yapımı La Casa de Papel’e benzeyen taktiklerle bölgedeki giriş çıkışları kapatmak için sokakları ateşe verdi. Sonrasında saldırganlar, polis olaya müdahalesi sonrası rehin aldıkları canlı kalkanlarla beraber olay yerinden kaçtı.

Reuters’ın haberine göre, soyguncular, ağır makineli silahlar ve yüksek tesikli patlayıcılarla düzenledikleri soygun girişimiyle ilgili sosyal medyada paylaşılan korkunç görüntülerde, silahlı adamların şehrin sokaklarına otomatik silahlarla ateş açtıkları, rehineleri aldığını ve ardından bir araba filosunda kaçışlarını gösterdi. Ardından, soyguncular caddelere saçılmış nakit para bıraktı.

Criciúma kentinde başlayan ve yaklaşık 2 saat süren soygun girişiminde iki polis yaralandı. 152 bin dolar yani 810 bin Brezilya Reali’nin sokaklara saçıldığı ifade edilirken, Santa Catarina eyaleti polis departmanından yapılan açıklamada olayda paralara almaya çalışan 4 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.