Son dönemde Türk kripto para ekosisteminde yaşanan Thodex vurgunu ve peşi sıra gelen Vebitcoin vakasının ardından Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından BTC Türk’ün, müşterilerine güven sağlamak amacıyla bir kripto varlık saklama kuruluşu kuracağı açıklandı.

Türkiye’de ve dünya basınında büyük yankı uyandıran Thodex skandalı sonrası kripto varlıklara ve borsalara olan güvenin sarsılmasıyla vatandaşların kafasında soru işaretleri belirdi. Bundan dolayı Türkiye’de hizmet veren büyük borsalar kullanıcıların güvenini tekrar kazanmaya çalışıyor. En çok işlem hacmine sahip kripto para borsası BTCTürk’ün CEO’su Özgür Güneri, karşı taraf riskini yok edecek, kullanıcıların kripto varlıklarını güvenle saklayabilecekleri custody (saklama) hizmeti vereceklerini ve bunun güvenli bir şekilde olacağını açıkladı.

Bloomberg HT’ye konuşan Güneri, yılın son çeyreğinde faaliyete geçebilecek olan bu kurumdan, diğer borsaların da yararlanabileceğini kaydetti ve “Yönetimi ayrı ekibi ayrı lokasyonu ayrı, uluslararası saklama standartlarına uygun saklama hizmeti veren, yüksek güvenlik standartlarına sahip bir kurumsal yapı oluşturmayı hedefliyoruz ve “Daha sonra, müşterilerimizi sigortalamayı da hedefliyoruz” dedi.

Dünyada birçok kripto para borsası custody yani saklama hizmeti veriyor. Bunun en büyük temsilcisi Coinbase borsası ve yıllardır bu hizmeti kullanıcılarına sağlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.