Ünlü analist Alex Krüger, Keltner Kanalı İndikatörü’ne göre önümüzdeki 18 günde Bitcoin‘de aşırı alım olacağı tahmininde bulundu.

Bu tahmini kişisel Twitter hesabında tweet’leyen Krüger’e göre, Bitcoin 23 Haziran Pazar günü Keltner Kanalı indikatörü dışında işlem görmeye başlamış ve bunu 2014’ten bu yana BTC’nin tarihinde 10. kez yaptı. Önceki dokuz girişimin yedisinde lider kripto paranın fiyatlarında geri çekilme yaşandı.

Piyasa analisti, BTC’nin bu alım pozisyonuna girdiği zamanı takip eden 20 gün boyunca Bitcoin fiyatlarının ortalama % 12,5 oranında düştüğünü açıkladı. Bu eğilimin devam ederse, BTC’nin 13 Temmuz’a kadar 10 bin doların altına düşmesini beklediğini ifade etti.

Bitcoin şu anda 11 bin dolarlık bölgede ve ötesine doğru üçüncü kez yükseliş trendini sürdürüyor. En büyük kripto para önceki iki olayda bu seviyede dirençle karşılaştı ve bu üçüncüsünde de gerçeklik payının mevcut olduğu görülüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.