Twitter’da ünlü olan girişimci Alistair Milne, Tesla’dan sonra Silikon Vadisi’nin en güçlü şirketlerinden olan sosyal medya devi Facebook’un yarın Bitcoin aldığını duyurabileceği dedikodusunun yayıldığını ifade etti.

2021 yılına damga vuran Bitcoin ve kripto paralar kurumsal şirketleri de girdabına çekmiş durumda. Geçen yılın ortasından itibaren Microstrategy’nin tuttuğu bayrağı irili ufaklı birçok şirket taşıdı. Son olarak Tesla, en yüklü miktarda Bitcoin alan şirket olarak kayıtlara geçmişti. Şirket, 1.5 milyar dolarlık BTC alımı yapmıştı ve bunun 272 milyon dolarlık kısmını sattığını dün açıklamıştı.

Şimdi de yeni bir iddia sosyal medyayı birbirine kattı. Twitter’da ünlü olan ve Bitcoin maksimalisti olarak bilinen girişimci Alistair Milne, Facebook’un Bitcoin’e yatırım yaptığı dedikodusunu duyduğunu söyledi.

Milne, attığı tweet’te, “DEDİKODU: Facebook, yarın ilk çeyrek sonuçlarını yayınladıktan sonra bilançosunda Bitcoin tuttuğunu duyuracak” dedi.

Bu tweet sosyal medyada oldukça etkileşim alırken çokça konuşuldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.