Japonya merkezli oyun devi Capcom, siber saldırıya uğradığını açıkladı ve bunun üçüncül kişiler tarafından gerçekleştirilen yetkisiz erişimden kaynaklandığını doğruladı. 2 TB’lık hassas veriyi ele geçiren bilgisayar korsanları, şirketten 11 milyon dolarlık Bitcoin talep ediyor.

Street Fighter ve Resident Evil gibi oyunların geliştiricisi olarak dünya çapında ün kazanan şirket, büyük bir siber saldırı yaşadı. Çalışanlarının e-posta hesapları ve dosyaları siber saldırıya uğradı. Capcom, bundan sebeple iç ağlarındaki bazı işlemleri ikinci bir emre kadar durdurdu.

11 milyon dolarlık Bitcoin istediler, Resident Evil: Village çalınmış olabilir

Hacker’ların fidye olarak 11 milyon dolarlık Bitcoin istedikleri Capcom’un sunucularını etkilemediği ve bundan dolayı da çevrimiçi oynanışa etki yaratmadığı tespit edilen son siber saldırının soruşturması hala sürüyor. Oyunseverler, yakın zamanda çıkacak olan Resident Evil: Village oyununun çalınmış olma ve oyunun ertelenme ihtimalinden endişe ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.