Cardano’nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, 1 günde yüzde 120, bir haftada da yüzde 500 artan ‘Dogecoin balonunun’ çökmek üzere olduğunu söyledi.

Ocak ayında Elon Musk tweetleriyle rallisine başlayan popüler kripto para Dogecoin, o tarihteki 0,004 dolar fiyatından tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,43 dolara yükseldi ve kripto dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Ethereum’un eski kurucularından olan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın zamanda pek çok kişinin çok hızlı bir şekilde endişe verici miktarda parasını kaybetmesine neden olacak bir balonun oluştuğunu söyledi. Hoskinson, Doge hakkında “DOGE, sektörümüz için her zaman bir tür şaka, eğlenceli ve alaycı bir kripto para birimi ve hafif yürekli bir şey olmuştur. Her zaman ortalıkta gibi görünüyor, ancak çoğu zaman ciddiye almadığımız bir şey” dedi.

“Açık konuşalım, Doge bir balon ve yakında patlayacak”

33 yaşındaki matematikçi devamında şunları söyledi, “Son zamanlarda, Elon Musk’ın çabaları ve akıllı balinaların piyasa manipülasyonu nedeniyle Doge stratosferik hale geldi ve kripto para birimi alanına yeni girenlerin sığınağı oldu. Çok açık konuşalım, bu bir balon. DOGE’nin fiyatı sürdürülebilir değil ve yakında patlayacak. Büyük çoğunlukta kişinin parası çok hızlı bir şekilde kaybedilecek.” dedi.

Hoskinson’ın balon olarak tanımladığı Dogecoin’in yükselişi patladığında, SEC ve ABD Kongresi gibi kurumların hakkında yasal soruşturmalar başlatabileceğini belirtti ve ifadelerine “Bunun kripto paraların kendi kendini kontrol edemeyeceğinin kanıtı olduğunu söyleyen her türden düzenleyici olacak” sözlerini ekledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!