Cardano yaratıcısı ve Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson, Bitcoin’in yanlış kavramların bolluğu nedeniyle büyük ölçüde yanlış anlaşıldığını söyledi.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda Hoskinson, önde gelen kripto para biriminin neden gizemde kalmaya devam ettiğini açıklıyor. Hoskinson videoda, “Bitcoin ile başladım ve Bitcoin eğitim projesi adı verilen bir şeyle başladım. Amaç, mümkün olduğu kadar çok insanı ekosistemimize getirmeye çalışmak ve aynı zamanda birçok ortak efsaneyi, korkuyu, belirsizliği, dezenformasyonu ve yanlış anımsaları ve kırpılan şeyleri ortadan kaldırmaktı. 2013’te kesinlikle birçoğu vardı ve maalesef bugün daha da fazlası var. ” ifadelerini kullandı.

J.K. Rowling’in merakı nedeniyle açıklama gereği duydu

2009’da hayatımıza giren Bitcoin’in henüz tam anlamıyla benimsenmediğini söylerken, “Gerçek şu ki, Bitcoin’in ekosistemimizdeki milyonlarca insan ve onun anaakım bilgisi ile yaygın olmasına rağmen, çok az insan aslında Bitcoin’in gerçekte ne olduğunu anlıyor. ” şeklinde konuştu.

42 dakikalık videoda Bitcoin ve blockchain’e dair bilgiler aktaran eski Ethereum kurucusu, J.K. Rowling en iyi kripto para birimine ilgi göstermesinden sonra yayına almayı istedi.

Öte yandan ünlü “Harry Potter” serisi yazarı kripto topluluğundan Bitcoin’in ne olduğunu açıklamasını istemesi ve merakı Bitcoin’in geniş çevrelere yeniden anlatılması gerektiği sonucunu ortaya koydu.

42 dakikalık videoyaaşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Videoda yalnızca İngilizce altyazı mevcut.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!