Geçtiğimiz haftalarda Twitter’daki CEO’luk görevini bırakan ve kurucusu ve CEO’su olduğu ödeme şirketi Square, adını Block olarak değiştirerek sadece Bitcoin odaklı projelerde yer almaya karar veren Jack Dorsey, Twitter’da Cardi B ile rezerv para diyaloguna girdi.

ABD’nin en ünlü kadın rapçilerinden olan Cardi B, Twitter’dan takipçilerine genel olarak kripto paranın ABD Doları’nın yerini alıp alamayacağını sordu ve Dorsey de buna yanıt olarak “Evet, Bitcoin alacak” yanıtını verdi.

Bu konuşma Twitter’da ilgi çekti ve iki tarafın takipçileri de tweet’lere büyük etkileşim getirdi.

15 yıl önce kurduğu sosyal medya devi Twitter’da CEO’luk görevini bıraktığını açıklayan ve tamamen Bitcoin’e yönelen Jack Dorsey, 2018’den beri düzenli şekilde BTC ile ilgili desteğini belirtiyor ve buna yönelik projelerde yer alıyor. Milyarder isim Ağustos ayında, “Bitcoin derinden bölünmüş dünyayı birleştirecek” şeklinde iddialı bir açıklama yapmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.