Carrefour, raporlardan elde ettiği bilgilere göre satışlarda yaşanan artışı blockchain teknolojisinin kullanımına bağladı.

Fransız süpermarket zinciri Carrefour, et, süt, meyve, sebze gibi ürünlerin takibini sağlamak için aktifleştirdiği blockchain altyapısıyla satışların arttığı gözlemledi ve müşterilerin güvenini daha da artırmak için ürün skalasını genişletecek.

Blockchain’in dijital izleme teknolojisi sayesinde, müşteriler böylelikle hasat edilen ve paketlenen ürünler hakkında ayrıntılı bilgi elde ediyor ve satın aldıkları ürünlerin kalitesine güvence görüyor ve isterlerse genetiği değiştirilmiş organizmalar, antibiyotikler veya pestisitler içeren ürünlerden kaçınmalarını sağlayabiliyor.

Şirketin blockchain proje yöneticisi Emmanuel Delerm, “Bir HALO etkisi inşa ediyoruz. Eğer Carrefour’daki tavuğa güvenirseniz oradaki elmalara ve peynirlere de güvenirsiniz” dedi.

Carrefour başlangıçta tavuk, yumurta, çiğ süt, portakal, domuz eti ve peynir dahil olmak üzere 20 ürün için blockchain bilgilerini başlattı. Bunun dışında sisteme 100 ürün daha dahil etmeyi, özellikle de güven noktasında büyük önem taşıyan bebek ve organik ürünler noktasında da çalışma başlatılacağını bildirdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.