Bitcoin’e oldukça ilgi duyan sektörün önemli isimlerinden Cathie Wood’un sahibi olduğu Ark Invesments’in üç ayrı fonu Ark Innovation ETF, Ark Fintech Innovation ETF ve Ark Next Generation Internet ETF, Tesla hisselerinin bir kısmını elinden çıkararak dün Nasdaq’ta işleme açılan kripto para borsası Coinbase hisselerinden aldı.

Sektörün amiral şirketlerinden biri olarak tanımlanabilecek ARK İnovasyon Fonu’na 246 milyon dolar değerinde 749 bin 205 birim Coinbase hissesi satın almış oldu. Bilindiği üzere Coinbase, dün 100 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmıştı ve hisselerin açılış fiyatı 381 dolardı.

Ark Yatırım Fonu, yaklaşık 178 milyon dolarlık Tesla hissesini satarak Coinbase hissesi alması piyasalarda olumlu olarak karşılandı. ARK çatısı altında yönetilen varlıkların 2019 sonunda 1,86 milyar dolardan Mart ayı itibarıyla yaklaşık 22 milyar dolara yükseldiği düşünülüyor.

Nasdaq’ta listelenerek dünün en çok konuşulan gündem maddesi haline gelen ve geleneksel piyasalardaki borsaların kat be kat üstünde değer sağlayan Coinbase rüzgârı uzunca bir süre eseceğe benziyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.