Celer Network, merkeziyetsiz finans uygulamaları (De-Fi) için hızı, kullanımı kolay ve güvenli blok zinciri uygulamaları oluşturmak için iki katmanlı bir ölçeklendirme platformudur ve ücretsiz işlemler gerçekleştirebilmek için akıllı sözleşmeler ile çalışır.

Ağ, zincir dışı yapılanması sayesinde Lightning Network’ten 15 kat daha hızlı çalışmaktadır. Aynı zamanda blok zincirdeki yavaş dApp’ler Celer ağı sayesinde 10 bin kat daha hızlı çalışabilir. Bu sayede dApp’lerle anlık ödemeler yapmak, gecikmesiz olarak borsalarda işlem yapmak ve hatta milisaniyelik gecikmelerle çok kullanıcılı ağ oyunları oynamak mümkündür. Celer Coin (CELR) da bu ağın kendi dijital para birimi yani token’idir ve ağ içindeki işlemlerin yapılabilmesini sağlar.

10 milyar adet piyasa arzı gerçekleşeceği ilan edilen Celer Coin (CELR), şu an 5,3 milyar adet dolaşımdadır ve bu token’lerin piyasa değeri yaklaşık 131 Milyon Amerikan Doları’na eşittir. Tüm arz tamamlandığında yaklaşık 250 Milyon Amerikan Doları değerine ulaşacak olan Celer Coin (CELR), kripto para piyasasında en değerli 179. para birimidir.

An itibariyle 1 CELR, 0.02 Amerikan Doları’na eşittir. 2019 Mart ayında 0.030 Amerikan Doları fiyat ile zirve noktasını gören Celer Coin (CELR), şu ana kadar uzun vadeli yatırımcılarına %20 zarar ettirmiş, bu nedenle de eleştirilere uğramıştır. Celer Coin (CELR), Binance borsası üzerinden alınıp satılabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!