Ünlü komedyen Cem Yılmaz da NFT dünyasına adım attı. Kendine ait birkaç çizimi NFT dünyasının en büyük plâtformlarından OpenSea’de satışa çıkaran Yılmaz’ın bir eserine 5.5 ETH yani 19 bin 475 dolar’lık teklif geldi.

Dünyada büyük bir ilgiye sebep olan NFT akımı yerli yabancı birçok ünlüyü peşinden sürüklüyor. Snoop Dogg, Jason Derulo, Katy Perry ve Shaquille O’Neal gibi ünlü isimlerden sonra ülkemizde de sanatçılar tarafından oldukça takip edilir hale geldi. Refik Anadol gibi sanatçıların eserlerini NFT endüstrisinde değerlendirmesinin ardından 25 yıl önce Leman dergisinde karikatüristlik yapan ancak daha sonra stand-up ve sinema sektörüyle tüm Türkiye’nin sevgilisi olan ünlü komeyden Cem Yılmaz, kendi .izimlerini NFT pazar yeri OpenSea’de satışa sundu ve kendi adına açılmış hesabın linkini Twitter üzerinden paylaştı.

Ünlü komedyenin eserine 5.5 ETH teklif edildi

15 milyon takipçisi bulunan Cem Yılmaz, eserini ve profilini paylaşarak, “Var mı NFT isteyen. İsteyene atıyorum. Deneme ya bişey değil .)” dedi. 000001KIZ adlı eserine şu anda 5.5 ETH fiyat biçilen Yılmaz’ın, 2 ve 3 numaralı “KIZ” serisinden 2 eseri daha bulunuyor. Bunlara ise şu anda 2 ETH’lık teklif verilmiş durumda.

7 gün boyunca devam edecek bir açık artırma başlattı. Bu açık artırmayı OpenSea’deki hesabındaki “offers” kısmında görülmesi mümkünken, Yılmaz’ın NFT eserlerine 14 Ekim’e kadar teklif verilebilecek.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!