Ünlü komedyen Cem Yılmaz, önceki gün kendine ait çizimlerini koleksiyon haline getirip ‘KIZ’ adıyla NFT olarak OpenSea’de satışa çıkarmıştı. Cem Yılmaz, NFT’lerini satın alan hayranlarına gösteri biletleri hediye edeceğini açıklamıştı. Yılmaz’ın NFT koleksiyonu kısa süre içerisinde satıldı. WhiskyVault adlı kullanıcı, koleksiyona 5 WETH’a yani yaklaşık 21 bin dolara sahip oldu.

NFT (non-fungible token) furyası bütün dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken ülkemizde de birçok ünlü isim ve sanatçı bu endüstriye adım atmıştı. Bu zincirin son halkası ünlü komedyen Cem Yılmaz’dan gelmiş ve 48 yaşındaki ünlü isim, kendi çizimlerini NFT haline getirerek global anlamda en büyük NFT alım/satım plâtformu olan OpenSea’de satışa çıkarmıştı.

Cem Yılmaz gösterilerine ömür boyu davetiye

Kendine ait 4 farklı çizimden oluşan “KIZ” adlı koleksiyon 5 WETH’a satılırken, Cem Yılmaz bu koleksiyonu satın alan kişiye Twitter hesabından teşekkür ederek, “Teşekkürler. Ömürboyu 2 kişilik davetiyeniz hayırlı olsun :)” yazarak bir jestte de bulundu ve gösterilerine ömür boyu erişim imkanı tanıdı.

Yılmaz, dün Twitter’dan paylaştığı mesajda, “NFT olarak sundugum bu ikonlardan herhangi bir rengine sahip olan arkadaslar ne zaman nerede isterlerse gösterilerime 2 kişilik davetiye kazanmıştır. Siyah Beyaz olan ikon sahibi ise ömür boyu her yerde 2 kişililk kombine sahibi oldu. 🙂 NFT works for me this way :)” ifadelerini kullanmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!