Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao günü yaptığı açıklamada, bölgesel yönetim merkezler kurarak yerel düzenleyiciler tarafından tanınmak istediklerini söyledi.

Global anlamda en çok kullanıcıya ve hacme sahip kripto para plâtformu Binance, ülkelerde yaşadığı sorunlara çözüm getirmek istiyor. Her türlü diyaloga açık olduğunu her fırsatta dile getiren Binance CEO’su Changpeng Zhao, sorun yaşadıkları ülkeler dahil birçok bölgede yasal ofisler açarak devletlerle yaşadıkları zorlukları gidermek istediklerini ifade etti.

Zhao, gazetecilere verdiği demeçte, “Her yerde ruhsat sahibi olmak istiyoruz. Her yerde düzenleyicilerle çalışmak istiyoruz. Şu andan itibaren bir finans kurumu olacağız” dedi ve daha önceki merkezi olmayan modelden kopacaklarını ve başlangıçta bulundukları noktadan daha olgunlaşacaklarını sözlerine ekledi.

Bilindiği üzere Binance, Uzakdoğu olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde lisans sıkıntısı yaşamış ve yatırımcıları fonlarının güvende olmayacağı endişesi içine sokmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.