Dünyanın en fazla kullanılan kripto para alım plâtformu Binance‘in CEO’su CZ lakaplı Changpeng Zhao, Singapur’daki Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda yaptığı açıklamada, Binance ABD’nin önümüzdeki bir ila iki ay içinde bir halka arz öncesi finansman turunda birkaç milyon dolarlık yatırım alabileceğini söyledi.

Singapur’daki Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda konuşan Zhao, firmanın ABD’deki iştirakinin, örnek olarak rakip Coinbase’i (COIN) kullanarak ilk halka arz (IPO) seçeneğine sahip olduğunu ve listelemeyi reddetmediğini ifade etti.

Binance’in yeni merkezi belirlenebilir

New York Times’ın haberine göre, fon sağlamak için daha önceki çabalar, Binance ABD’nin ana şirketinden bağımsızlığına ilişkin yatırımcı endişeleri giderildi. Binance’in ABD kolu, bir veya iki ay içinde kapanacak bir finansman turunda “birkaç yüz milyon” dolar toplayabilir ve küresel kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada şirketin yeni bir merkeze taşınması için karar verildiğini belirtti.

ABD’de regülatörler tarafından soruşturma altında olduğu haberleri sonrası bunları yalanlayan CZ, ilginç bir açıklamaya imza atarak “Düzenleme istiyoruz, regülatörlerle temas halindeyiz. Tam bir liberteryan değilim ama anarşist de değilim” demişti. Milyarder CEO, 2017’de faaliyete başlayan küresel anlamda en büyük kripto para borsası olan Binance’in de küresel genel merkezi için bir yer ayarladıklarını ve şu anda dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle iletişim kurduğunu söylemişti. Fransa, BAE ve Singapur’u kripto dostu yargı bölgeleri olarak adlandırmış ancak asıl merkezin nerede olduğunu söylememişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!