Kripto para tarihinin belki de en sansasyonel soygunu başına gelen Binance CEO’su Changpeng Zhao, 40 milyon dolarlık saldırı için “Bizim için çok pahalı bir ders oldu. Hesapların güvenliği bizim sorumluluğumuzdaydı” yorumunda bulundu.

“Kullanıcıların paralarını korumak bizim sorumluluğumuzdu. Öğreneceğiz ve gelişeceğiz. Her zamanki desteğiniz için teşekkürler!” diyen 43 yaşındaki kripto milyarder, saldırının hemen ardından Bitcoin blok zincirinde geri sarma (roll back) işlemini gerçekleştirmeyi düşündüklerini ancak Bitcoin’in güvenilirliğine zarar verebileceğini ve kripto topluluğunda bölünmeye yol açma ihtimali olduğu için daha sonra bundan vazgeçtiklerini açıkladı.

CHANGPENG ZHAO KİMDİR? HAYAT HİKÂYESİ

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.