Ethereum’un kurucu ortaklarından olan ve Cardano (ADA) ağının mucidi Charles Hoskinson, kripto para birimlerini ve merkezi olmayan bir finansal sistemi “bozuk bir finansal sistem” için “panzehir” olarak görüyor. Hoskinson, merkez bankalarının yok olacağını ve yeni bir finansal sistemin dünyaya hakim olacağını iddia etti.

200 bini aşkın takipçisi bulunan YouTube kanalında podcast yayını yapan Hoskinson, gündeme ve kripto dünyasına dair önemli açıklamalarda bulundu. Kripto para ekosisteminde keskin çıkışlarıyla tanınan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, finansal sistemin yetersizliğini ifade etti ve “Artık geri dönüş yok. Bunu değiştiremezsiniz, ruhu şişeye geri koyamazsınız. Merkez bankaları yok olup gidecek. Evet bu olacak. Geleneksel eski bankalar ortadan kalkacak. Kayırmacı, yozlaşmış ve yavaş olan bu ödeme yöntemleri geçerliliğini yitirecek.” dedi.

“Önümüzdeki 10 yılda, sektörümüzde (kripto) para politikasında merkez bankalarının son 100 yılında olduğundan daha fazla ilerleme olacak.” diyen 33 yaşındaki matematikçi, “yozlaşmış finansal sistemin” değişimle ilgilenmediğini ve bunu da artık engellenemeyeceğini öne sürdü. Hoskinson, buna sebep olarak çok fazla insan zaten kripto teknolojileriyle uğraşmasını ve pazarın çok büyüdüğünü, inovasyon hızının çok yükseldiğini belirtti ve bu değişimi kimsenin durduramayacağını söyledi.

Hoskinson, son olarak “Hiçbir şeyin çalışmadığı, küçük bir grup insanın dünyayı yönettiği ve bankaların güvensiz olduğu, yolsuzluğun arttığı bir dünyada yaşıyoruz. Ve politikacılar hala bu sistemin iyi olduğunu söylüyor.” sözlerini sarf etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!