Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un, geçtiğimiz günlerde 1.7 milyar dolarlık Amazon hissesi sattığı ortaya çıktı. Bu olay, Litecoin kurucusu Charlie Lee’nin 2017’de yaptığı Litecoin satışını anımsattı.

2017 yılında büyük bir çılgınlığa sahne olan kripto para piyasasında Bitcoin, birçoklarına göre imkansızı başararak 20 bin dolara yükselmişti ve bunun akabinde altcoinler de yükselişe geçmişti.

Kuşkusuz bu yükselişe geçen coinler arasında Charlie Lee’nin kurucusu olduğu Litecoin de vardı. Lee, kripto paradan bir çıkar elde edeceği yönündeki şüpheler nedeniyle o dönem elindeki bütün LTC’leri çıkarttığını söylemişti.

Litecoin kurucusu Charlie Lee.

Hisseleri neden sattığı bilinmiyor

Şimdi de buna benzer bir şeyi dünyanın en zengin insan Jeff Bezos yaptı. Nedeni bilinmeyen bir şekilde Bezos, geçtiğimiz iki gün boyunca 1.7 milyar dolarlık Amazon hissesini elinden çıkardı.

56 yaşındaki milyarder, 31 Ocak’ta başlayan ve 3 Şubat’ta sona eren iki gün boyunca satışı tamamladı. Bezos, Ocak ayında Amazon’un 1.828 dolardan 2.008 dolara çıkan hisselerini tepede sattı ve şu anda Amazon hisseleri 2.049 dolardan işlem görüyor.

Charlie Lee bir zamanlar ‘HODL’ zihniyetinin en büyük savunucusuydu. Ancak, Aralık 2017’de HODL’den SODL felsefesine geçiş yaptı. Genel olarak, varlıklarını satan bir kurucu/CEO’nun bu hamlesi kötü bir izlenim yaratıyor ancak Litecoin için doğru olan şey Amazon için doğru olmayabilir.

Bezos, 127 milyar dolar kişisel servetiyle dünyanın en zengin kişisi konumunda.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!