Ünlü Bitcoin girişimcisi Charlie Shrem, Bitcoin’in işlem hızının diğer altcoin’lerde daha hızlı olduğu iddiasının ‘kırmızı ringa balığı safsatası’ olduğunu söyledi.

Bitcoin girişimcisi Charlie Shrem, Bitcoin ile diğer coinleri hız açısından karşılaştırmayı ‘kırmızı ringa balığı’ argümanına benzetti. Kırmızı ringa balığı kavramının açıklaması ise herhangi bir tartışmada karşı görüşteki kişinin dikkatini dağıtmak, oyalamak ya da konuyu değiştirmek anlamına geliyor.

Bitcoin’in tarihsel sürecinde günlük işlem ücretleri. BTC’nin 20 bin dolar olduğu dönemde işlem ücreti de 37.5 Dolar ile en yüksek zamanlarını tatmıştı.

Shrem’e göre ödeme sistemlerinin hiçbir zaman hız gibi bir sorunu olmadı. Bitcoin 2009 gibi ortaya çıktığı zamanlarda PayPal gibi birçok hızlı ve çevrimiçi dijital ödeme sistemleri vardı. Bitcoin’den önce de parayı bir yerden bir yere göndermek için pek fazla hızlı yol vardı. Ünlü yatırımcı, “Buradaki asıl amaç, herhangi bir otorite tarafından kontrol edilemeyen bir sistem ve değer ağı yaratmak.” ifadelerini kullandı.

Bazı eleştirmenler, Bitcoin’deki madencilik ücretlerinin fazla olmasından yakınıyor ancak bu konudaki eleştiriler her zaman ‘doğru’ değil. Kağıt üzerinde diğer kripto para birimlerinin işlem ücretlerinin düşük ve hızının yüksek olduğunu söylese de yatırımcılar bu konuda da Bitcoin’i dışlamış görünmüyor ve bu ağı kullanmada ısrar ediyorlar.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.