Chiliz, spor ve e-spor dünyasında taraftar ve fan token’leri yaratmak ve alıp-satmak için kullanılan, socios.com tarafından geliştirilmiş bir dijital para birimidir. 2018 yılında piyasaya çıkmıştır. Ethereum blok zinciri teknolojisi altyapısını kullanan Chiliz (CHZ), Barcelona, Paris Saint-Germain, Atletico Madrid, Roma FC gibi önde gelen Avrupa kulüplerinin yanı sıra ülkemizde de Galatasaray ve Trabzonspor ile ortaklık kurarak, bu kulüplerin taraftar token’lerini piyasaya sürmüştür.

Taraftar tokenları ile popülerleşti

Taraftar token’leri, basit şekliyle, kulüplerin borsaya sundukları hisselerinin çok küçük parçalara bölünmüş halidir. Bu token’leri ellerinde tutanlar, bir nevi kulüp hissedarı sayılırlar. Asıl amaç, kulüpleri maddi olarak desteklemek ve taraftar ile kulübü arasındaki bağları güçlendirmektir. Chiliz (CHZ) madencilik ile üretilmeyen bir token’dir. Chiliz (CHZ)’in ABD’de ünlü Amerikan Futbolu ve Beyzbol kulüpleriyle de taraftar token’i için işbirliğine gidildiğini açıklaması ve ABD’ye 50 Milyon Dolar yatırım yapıldığı haberi ve gelişen NFT trendiyle ilgili girişimleri, token’in değerinin giderek yükselmesine neden olmuştur.

8,888 milyar adet toplam arz duyurulan Chiliz (CHZ)’in şu ana kadar 5,44 milyar adedi basılarak piyasaya sürülmüştür. 440 Milyon Dolar piyasa değerine sahip olan Chiliz (CHZ), kripto para piyasasında 102. sıradadır. Yazı yayına hazırlandığı sırada 1 CHZ, 0.08 Amerikan Doları değerindeydi ve bu şu ana kadarki en yüksek noktasıydı. Ancak son 1 haftada giderek popülerleşen Chiliz (CHZ), 13 Mart 2021 tarihi itibariyle CHZ, 1 günde %90, 1 haftada yüzde 520, 1 ayda 1.800 arttı ve şu anda 0.68 dolardan işlem görüyor. Türkiye’de sadece Paribu kripto para borsasından Türk Lirası karşılığında alınabililrken yurtdışında ise Binance, Upbit, Coinex, Bitfinex, KuCoin, Bitfinex, Hotbit, OKEx, BitMax, Gate.io gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

CHZ coin’i satın almak için bu linke tıklayıp indirimli bir şekilde üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Gazetecoin.com adlı web sitesinde yer alan yazılı ve görsel bütün materyaller, tamamen kullanıcıyı bilgilendirme ve haberdar etme amaçlıdır. Haber portalımız, Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilişkili haberler, rehber niteliğindeki içeriklerden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinde yazılanlar asla ve asla bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır ve yatırım yapacak kişinin bu yatırım ile ilgili iyi bir şekilde araştırma yapması ve kendi bütçesine göre karar vermelidir. Kişinin bu yatırım kararları kendi sorumluluğundadır. Gazetecoin.com ve bünyesinde bulunan içerik yazarları kişinin kendi yatırımından dolayı hiçbir sorumluluk almaz ve kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!