Değiştirilemeyen eşsiz tokenlar (NFT’ler) ve merkezi olmayan finans (DeFi), kripto sektöründeki en sıcak kavramlardan ve her biri, projelerin ve şirketlerin halkla geniş çapta etkileşim kurma şeklini değiştiriyor. Bu kavramları spor hayranlarının sektöre katılımı için bir çerçevede uygulamak isteyen Socios’un projesi olan blok zinciri platformu olan Chiliz, son bir günde inanılmaz bir ivme yakaladı. CHZ, son 24 saatte yüzde 107 artarken haftalık artışı yüzde 400, aylık olarak da yüzde 800 artış kaydetti ve kayıtlara geçti.

TradingView’den gelen verilere göre, Chiliz‘in fiyatı geçtiğimiz ay 8 Şubat’ta 0,022 dolardan 9 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,2953 dolara yükseldi ve bu yüzde 800 arttığını gösteriyor. CHZ işlem hacmi de 24 saatte 5.5 milyar dolara ulaştı ve tüm zamanlar rekorunu kırdı.

CHZ’deki bu artışın sebebinin başında Socios’un CEO’su Alexandre Dreyfus’un, projenin ABD’deki NBA VE NFL takımları hakkındaki operasyonları genişletmek için 50 milyon dolar tahsis edeceğini açıklaması ve yerel ligler ve spor franchise’larıyla çalışmaya başlama planları CHZ fiyatını uçuran etkenlerden biri oldu.

CHZ’in bir günlük grafiği.

Spor tutkunlarının oylama yoluyla takımlarını etkilemelerine izin veren markalı Taraftar Tokenları satın almalarına izin vermek için tasarlanan CHZ’in çeşitli taraftar tokenları bulunuyor. Platform şu anda FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, AS Roma, Galatasaray ve Atlético de Madrid dahil olmak üzere dünyanın en popüler spor takımlarından bazıları için Taraftar Tokenları sunuyor.

Bu sitede yer alan içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

CHZ coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!