Kripto para dolandırıcılığı iddialarıyla gündemi meşgul eden Thodex ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor ve tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Thodex olayıyla önemli açıklamalarda bulundu ve “Devlet, aynı tosuncuğun arkasından baktığı gibi Faruk Fatih Özer’in de arkasından bakıyor” ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özel, Thodex olayı ile ilgil iktidarı suçlayarak, “Türkiye’de kripto paralarla ilgili bir borsa kurmuş olan Faruk Fatih Özer, dün Türkiye’deki 400 bine yakın yatırımcının paralarını alıp yurt dışına kaçtı gitti. 400 bin kişi mağdur. Devlet arkasından bakıyor, aynı tosuncuğun arkasından baktığı gibi. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Bu devlet birilerine değişen şartlara göre düzenlemeleri yapsın diye yönetimi emanet ediyor. Hükümet olmak, bu demek. Bir yerde bir yoğunlaşma varsa, milyarlarca dolar bir yere yatırılıyorsa siz oraya düzenleme yapacaksınız. Sizin göreviniz bu. Bir alanı düzenlemesiz, denetimsiz bırakırsanız böyle birileri çarpar gider.” dedi.

Özgür Özel: Düzenleme yapılmalı, açık açık dolandırıcılığa fırsat veriyor

Manisa milletvekili, bu alanda düzenlemenin gerekliliğini vurguladı ve “Faruk Fatih Özer hukuki boşluktan yararlanarak, o alanda düzenleme yapmadığınız için, bir internet sitesi kurar gibi kuruyor, siz parayı bana yollayın, ben bu işin borsasını kurdum diyor. Bir Allah’ın kulu da dönüp ‘Ya sen ne borsası kuruyorsun kardeşim, milletten bu parayı alıyorsun da karşısında teminatın nerede, ya sen bu paraları sonra vermezsen?’ diye sormuyor. Açık açık dolandırıcılığa fırsat veriyor. Burada devlet 2 milyar dolar ile ilgili üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Bir alanı düzenlemediyseniz sizin bıraktığınız boşluğu bir üçkağıtçı, bir dolandırıcı dolduruyorsa bu insanları sahipsiz bırakamazsınız. Bu konuda gerekli adımların uluslararası düzeyde derhal atılması lazım.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:  Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer'den yeni açıklama: Kaçmadım, iftira kampanyası düzenleniyor
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.