Milyarder yatırımcı Tim Draper, Bitcoin‘in fiyatının 2023’te 250 bin dolar olacağını iddia etti.

Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda lider bir para birimi olarak dünya piyasasında yer alacağını açıklayan Bitcoin sempatizanı ve milyarder yatırımcı Tim Draper, Bitcoin’in 2023 yılının ilk çeyreğinde 250 bin dolara ulaşacağını ifade etti. Ünlü Bitcoin boğası tahminini zaman olarak biraz daha öteleyerek “BTC’nin 2022’ye kadar 250.000 olacağını düşünüyordum ve belki ilk 2023 yılının birinci çeyreğinde de olabilir.” ifadelerini kullandı.

Draper, ABD’nin en ünlü spor salonu zinciri olan ve kişisel antrenörlerin saatlik bin dolar kazandığı GRIT BXNG’in ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul ettiğini dile getirdi.

Tecrübeli yatırımcı, Facebook’un Libra’sı hakkında da “İlginç olduğunu biliyorsunuz, düşündüğümden daha fazla konsolide oldu. Bu noktada gerçekten alakalı olan daha fazla rakip olacağını düşündüm, ancak insanlar Bitcon’a konsolide oldular çünkü merkezsiz ve bu yüzden Facebook’un merkezi bir para birimi çıkarmasından rahatsız oldular. ” demişti.

Lider kripto para birimi TSİ 14:10 itibariyle dev kripto para borsalarda yüzde 3^lük bir düşüşle 11 bin 350 dolar civarlarında alım/satım işlemi görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.