Büyük bir blockchain ve dijital para devrimine hazırlanan Çin’in en büyük bankalarından biri olarak adlandırılan China Construction Bank, tahvil ile Bitcoin alımına izin verecek.

Wall Street Journal’ın aktardığına göre, Çin’li bankacılık devi China Construction Bank (CCB), blockchain tabanlı teknolojiyi kullanarak 3 milyar dolara kadar tahvil satmayı düşündüğünü bildirdi. Satış, yatırımcıların tahvilleri Bitcoin gibi kripto para birimleri veya nakit olarak satın almalarına izin verecek.

Bu hamle, faiz ve enflasyonun arefesinde MicroStrategy ile Paul Tudor Jones gibi büyük milyarderlerin sepetlerinde büyük oranda Bitcoin bulundurmasının ardından geldi.

100 dolar gibi düşük bir fiyata tahvil satın alınabileceğini bildiren banka, satışların Çinli olmayan yatırımcıları da içerebileceğini bildirdi. Banka Tahvil karşılığında yatırımcılara yaklaşık % 0,75’lik bir yıllık getiri sağlayacağını açıkladı. Ayrıca Çin bankasının sunduğu tahviller, Bitcoin’i de destekleyen Fusang’ın borsasında listelenecek.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.