Çin’de devlete ait her banka, en büyük teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere 70’den fazla finansal hizmet firması blockchain tabanlı finansal uygulama kullanıyor.

Yayınlanan whitepaper’a göre, blockchain teknolojisinin ülkede ticari işletmeler, tedarik zinciri yönetimi, finansman ve finansal hizmetler sektöründeki alanlarda kullanıldığını gösteriyor.

Ülkenin en büyük devlet bankalarından biri olan Çin Sanayi ve Ticaret Bankası’na (ICBC) göre, Çin‘in en büyük teknoloji şirketlerinden, Baidu, Alibaba, Tencent ve JD, kendi blockchain tabanlı finansal hizmet uygulamalarına sahip ve hali hazırda kullanıyor.

Çin Sanayi ve Ticaret Bankası (ICBC), Çin ve Avrupa arasındaki şirketler, depolar, gümrükler, bankalar ve devlet kurumları tarafından paylaşılan nakliye bilgilerini doğrulamak ve senkronize etmek için dağıtılmış defter teknolojisi ve akıllı sözleşmeler kullanan bir sınır ötesi ticaret anlaşması platformu oluşturdu.

Yine ICBC’nin aktardığına göre yaklaşık% 17’si finans sektöründe olan 120 blockchain tabanlı finansal hizmet projesi, 2019’un sonunda Çin Siber Yönetim İdaresi’ne kaydedildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.