Çin Merkez Bankası, Çin Halk Bankası tarafından bugün yayımladıkları bildiride, “yasal dijital para biriminin” araştırmasını ve geliştirilmesini hızlandıracağını açıkladı.

Merkez Bankası, 2019 yılının ikinci yarısına ilişkin ana görevlerini görüşmek üzere 2 Ağustos’ta düzenlenen bir video konferansa ev sahipliği yaptı. Toplantıda, düzenleyici, özel olarak kripto para birimlerinden bahsetti ve genel kripto para birimi trendlerini yakından izleyeceğini söyledi.

Geçen ay, bankanın araştırma bürosu müdürü Wang Xin, Facebook’un Libra projesi ve küresel para politikası üzerindeki muhtemel etkisinin ışığında bankanın kendi kripto para birimini geliştirmek istediğini açıkladı.

Çin’in telekomünikasyon devi Huawei CEO’su Zhenfei Ren’in kamuoyuna, kripto para birimleri yayınlama konusunda Çin’in Facebook’tan daha fazla güce sahip olduğunu açıkça belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.