Çin’in Twitter benzeri sosyal medyası Weibo, kripto borsaları Huobi, OKEx, Binance ve MXC’nin resmi hesaplarını askıya aldı.

Çinli kripto Weibo kullanıcıları Huobi, OKEx, Binance ve MXC hesaplarının erişilemediğini fark etti ve bu durum platformda gündem oldu. Weibo, profilleri ve çevrimiçi içeriği hem kendi standardına göre hem de Çin hükümetinin yönetimi altında sansürleyebildiğinden, bu engellemeyi neye göre yaptığı bilinmiyor. Ancak bu askıya alma olayı, Çinli yatırımcılar arasında bir miktar belirsizliğe neden olmuş gibi görünüyor.

Sosyal medya ağı Weibo, yalnızca bu hesapların yasaları ve topluluk kurallarını ihlal ettiğini iddia ettiğini ancak daha fazla açıklama yapmadı. Binance daha önce bu askıya alınma hadisesini yaşamış ve resmi Weibo hesabını askıya alınmış olsa da, bu, üç borsanın aynı anda hedeflenmesi bu alanda bir ilk olarak kayıtlara geçti.

HBO olarak anılan Huobi, OKEx ve Binance, Çin kripto topluluğu içinde en yaygın kullanılan kripto para borsaları konumunda. Veriler, Çinli kullanıcıların hesapların askıya alındığını fark ettikten hemen sonra, HBO’nun yerel token’ları olan HT, OKB ve BNB,% 3 ila% 7 arasında bir düşüş görmeye başladı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.